Vortex Coolers - skuteczne chłodzenie bez prądu i wody
Vortex Coolers są małe, proste w utrzymaniu i łatwe do zainstalowania jako chłodnice do paneli sterowania oraz układów elektrycznych i elektronicznych
wiecej...

Produkty Vortec

JAKOŚĆ WRAZ Z TRADYCJĄ

Pobierz cennik

 

Dwufunkcyjna pompa beczkowa (Dual - Force Vac)

Noże powietrzne (Curtain Transvectors)

   

Dwufunkcyjna pompa beczkowa do szybkiego zbierania oleju
i innych cieczy.

Firma ITW Vortec wprowadza nowe urządzenie pompę beczkową (Dual Force Vac) ! potężną i ekonomiczną pompę dwufunkcyjną. To nowy, opatentowany projekt, który daje wiele możliwości. Spokojne i bezpieczne działanie tego urządzenia napędzanego sprężonym powietrzem jest możliwe dzięki temu, że nie zastosowano w nim żadnych mechanicznych oraz elektrycznych elementów. Wysoka jakość tego urządzenia polega na tym, że dzięki zastosowaniu technologii VORTEC pompa działa w dwóch trybach

Noże powietrzne sĄ dyszami, ktÓre dostarczajĄce płaski profilowany strumieŃ sprĘŻonego powietrza

Noże powietrzne skutecznie osuszają szerokie powierzchnie, jak również dostarczają szybki wysuszający strumień powietrza dla obszernego zastosowania w przemyśle. Noże powietrzne Vortec zużywają małe ilości sprężonego powietrza, a jednocześnie dostarczają potężny, o dużej prędkości uwarstwiony arkusz sprężonego powietrza ponad dużymi powierzchniami, poruszając tkaniny, arkusze papieru, osuszając duże przedmioty

pobierz PDF »

pobierz PDF »
   

Dysze i strumienice (Nozzles & Jets)

Dysze chłodzące (CAG)

   

Opatentowany sposób zmniejszenia zuŻycia sprężonego powietrza

Firma ITW Vortec opatentowała dysze i strumienice w celu znacznego zmniejszenia zużycia sprężonego powietrza poprzez regulację jego strumienia. Użycie dysz i strumienic pozwala powietrze ukierunkować i przyśpieszyć. W wyniku tego mamy możliwość uzyskania potężnego i dokładnego przepływu powietrza, co jednocześnie pozwala na ekonomiczne wykorzystanie sprężonego powietrza.

Niezwykle skuteczne chłodzenie do wykorzystania w przemyŚle

Dysze chłodzące (CAG) używają przefiltrowanego sprężonego powietrza (6,9 bar) i dzięki technologii VORTEX TUBES produkują powietrze o temperaturze ponżej zera do chłodzenia w przemyśle. To schłodzone powietrze eliminuje mgły środków chłodzących i w skuteczny sposób odprowadzają ciepło od narzędzi co zwiększa ich żywotność, zmniejsza tolerancję części i polepsza jakość obrabianych powierzchni.

pobierz PDF » pobierz PDF »
   

Kamizelki chłodzące (Personal air conditioners)

Okrągłe odciągi (Round Transvectors)

   

Osobista ochrona pracownikÓw w gorĄcych lub zimnych miejscach pracy

Personal Air Conditioners PACs) używają filtrowanego sprężonego powietrza i technologii VORTEX TUBES w celu utrzymywania komfortu pracy pracowników w nadzwyczajnie gorących albo zimnych obszarach. PACs model 855 albo 857 używa powietrznej koszuli rozdzielającej ochłodzone lub ogrzane powietrze przy ciele pracownika.

OkrĄgŁe odciĄgi do wielu zastosowaŃ

Okrągłe odciągi (Round Transvectors) są idealne do zasysania i transportu różnych materiałów, dzięki medium generującemu próżnię, którym jest sprężone powietrze. Stosuje się je w celu usunięcia agresywnych gazów oraz kawałków materiałów. Ważną cechą jest ekonomiczne zużycie sprężonego powietrza.

pobierz PDF » pobierz PDF »
   

Hand-E-Vac

Rozpylacze cieczy (Sprayvectors)

   

PrzemysŁowy pistolet czyszczĄcy

Łatwy w użyciu podciśnieniowy lub ciśnieniowy pistolet do szybkiego i skutecznego sprzątania. Niskim kosztem wszechstronny czyszczący pistolet może służyć do utrzymania czystości narzędzi dla największych fabryk, jak i dla małego sklepu . Sprężone powietrze napędzające Hand-E-Vac daje szybko i skutecznie próżnię albo nadciśnienie.

Regulowane rozpylacze cieczy

Regulowane rozpylacze cieczy pozwalają na chłodzenie, ale również nawilżanie w wielu procesach produkcyjnych. Używanie do tego celu sprężonego powietrza pozwala na uzyskanie kropel średnicy rzędu mikronów dzięki czemu uzyskuje się większą powierzchnię pokrycia przez ciecz niż w przypadku konwencjonalnych dysz.

pobierz PDF » pobierz PDF »
   

Rurki wirowe (Vortex Tubes)

Vortex Coolers

   

UrzĄdzenie do schŁadzania powietrza poniŻej temperatury 0°C

Rurki wirowe (Vortex Tubes) są efektywnymi urządzeniami stosowanymi z powodzeniem w najróżniejszych gałęziach przemysłu. Rurki wirowe ( Vortex Tubes ) pozwalają na rozdzielenie strumienia sprężonego powietrza na strumień powietrza gorącego i strumień powietrza zimnego bez konieczności stosowania ruchomych elementów. Francuski fizyk Georges Ranque wynalazł i skonstruował rurki wirowe (Vortex Tubes) w 1930r., a firma ITW VORTEC była pierwszą spółką rozwijającą i stosującą to zjawisko do praktycznego wykorzystania ich możliwości chłodzenia w przemyśle.

Zapewnienie chŁodzenia i czystoŚci urzĄdzeŃ elektrycznych

Vortex Coolers są małe, proste w utrzymaniu i łatwe do zainstalowania jako chłodnice do paneli sterowania oraz układów elektronicznych. Używanie filtrowanego sprężonego powietrza i technologii VORTEX TUBES pozwala na chłodzenie strumienia powietrza rzędu 1250 kcal/h i utrzymują standardy Nema 4 (IP 55), 4X (IP 56) i 12 (IP 52). Wielofunkcyjne elektroniczne styki elektryczne i układy sterowania są bardzo wrażliwe na temperaturę ( zmianę temperatury ) i zanieczyszczenia. Nadmierne ciepło powoduje przegrzewanie układów sterowania, cyfrowe przekazy mogą być źle przekazywane, może to wiązać się nawet z uszkodzeniem układów sterowania.

pobierz PDF » pobierz PDF »